poniedziałek, 20 stycznia 2020

Cele i plany na 2020 rok !


Styczeń na dobre rozgościł  się już w nowym roku, więc czas, aby opowiedzieć Wam o celach i planach na rok 2020. Mam mnóstwo planów i pomysłów do zrealizowania, a dziś zdradzę Wam część z nich! :) Ciekawe? Zapraszam do lektury!


 CZERPAĆ WIĘKSZĄ PRZYJEMNOŚĆ Z ROBIENIA ZDJĘĆ
Uwielbiam robić zdjęcia,  niestety w 2019 roku były one robione bardziej na przymus, niż z czystej przyjemności.  W tym roku się to zmieni. Chce obudzić w sobie większą kreatywność. Chciałabym odnaleźć swój styl w zdjęciach, bo chyba tego najbardziej mi brakuje.

OGARNĄĆ SWOJĄ PRZESTRZEŃ W SZAFIE I KOSMETYKACH
Z tym borykam się co roku. Uwielbiam kosmetyki oraz ubrania. I czasem mam wrażenie, że chyba nigdy w tej sferze nie zagości u mnie minimalizm. Mimo wszystko - chcę spróbować ogarnąć tę  przestrzeń i mieć spokojniejszą głowę w tym temacie.

 POŚWIĘCAĆ CODZIENNIE CZAS NA CZYTANIE 
W ubiegłym roku czytałam bardzo rzadko i mocno mi tego brakowało. Nie będę zasłaniać się brakiem czasu, bo to nie on jest tutaj winowajcą, a ja. Od początku stycznia zaczęłam czytać min. 20 min przed snem i chcę z  tym postanowieniem dotrwać  do końca roku.

ZACZĄĆ OBRÓBKĘ ZDJĘĆ W LIGHTROOMIE
 Do zapoznania się z tym programem zabieram się jak przysłowiowy pies do jeża.  Ale 2020 ma być rokiem przełomowym,  więc i w tej kwestii trzeba się ostro za to wziąść.  Nie oczekuje od siebie, że ogarnę wszystkie funkcje, ale plan zakłada chociaż te podstawowe.

  ZACZĄĆ ZAPISYWAĆ WYDATKI 

Ostatnim moim celem na ten rok jest w końcu zacząć zapisywać wydatki.  Zainspirowana Marleną z bloga @zielonalenka.pl, która opowiada, jak dbać o budżet domowy - mam zamiar w końcu porządnie się za to zabrać. Pieniądze z konta mi uciekają, a ja nie wiem na co. Po rozpisaniu wszystkiego - będę miała jasną sytuację.

To już wszystko na dziś. Może i nie jest tego wiele, ale  na tym najbardziej chcę się skupić.  Poza tym oczywiście zamierzam dbać o swoje zdrowie i aktywność, jak również skoncentrować się na swoim wewnętrznym spokoju. Chciałabym też osiągnąć wymarzoną wagę i czuć się dobrze w swoim ciele.

A jak to jest u Was z postanowienia noworocznymi? Tworzycie takie  czy uważacie, że to totalna strata czasu?  Koniecznie napiszcie, jakie macie plany na ten rok! :-)

12 komentarzy:

 1. That was a remarkable and complete article… all of the tips tallied and explained will be valuable for the people who are wise enough to tap from it. Any business nowadays without electronic long range informal communication sign and proximity may not make it to the farthest, and adventure additionally is a bit of the best approach to accomplishment in business. Continue doing amazing.

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzymam kciuki za Twoje plany i cele :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydatki też muszę zacząć zapisywać ;p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam bo to naprawdę świetna sprawa i widzę to już po niecałym miesiącu. Teraz wiem, gdzie uciekają moje pieniądze 🙈

   Usuń
 4. Nie ważna ilość, ale ważna realizacja. Nawet lepiej, że tych punktów jest mniej, łatwiej później zrealizować te cele jeśli nie ma ich zbyt wielu. Ja w tym roku takich postanowień nie robię, ale też chciałabym więcej czytać... w zeszłym roku bardzo to zaniedbałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie zgadzam się z Tobą ;) z tym czytaniem to właśnie tak jest, że po roku tak zwanej "posuchy " człowiekowi aż się chce czytać ;)

   Usuń
 5. Trzymam kciuki za realizację twoich planów!
  Życzę, aby wszystko poszło tak jak sobie zaplanujesz :)
  Pozdrawiam ciepło ♡

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja już trzeci rok prowadzę domowy budżet i znalazłam dobrą metodę, która przy okazji kontroluje wydatki i zwiększa oszczędności :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brawa dla Ciebie, że prowadzisz swój budżet domowy i znalazłaś swoją metodę na to ;)

   Usuń