poniedziałek, 17 lutego 2020

Ślubne ABC: 6 rzeczy, których nauczyłam się po wieczorach panieńskich


W ramach wpisów #ŚLUBNE ABC przyszedł czas na podjęcie tematu o wieczorze panieńskim. Dla jednych nieodłączny element ślubu, dla innych zbędna impreza. Będąc już na kilku wieczorach panieńskich - sporo się nauczyłam i dzisiaj właśnie o takich rzeczach porozmawiamy. Zapraszam

Coraz więcej Panien Młodych nie wyobraża sobie bez niego przedślubnych przygotowań. Jest to dobry sposób na odstresowanie dla Panny Młodej, jak i świetna okazja na przedślubne spotkanie z paczką swoich przyjaciółek. Trzeba pamiętać, że wieczór panieński to nie tylko przyjemności, ale także kilkutygodniowe planowanie czy powód konfliktów.1.DATA JEST NAJWAŻNIEJSZA
Data wieczoru panieńskiego to zawsze powód wielu sporów. Niestety, nigdy nie dogodzisz wszystkim zaproszonym gościom. Dlatego też poproś Pannę Młodą o podanie dwóch dat, które będą jej najbardziej odpowiadać i poinformuj o nich zaproszonych gości.  Warto o  takim wydarzeniu również poinformować dużo, dużo  wcześniej niż na 2 tygodnie przed terminem. Moim zdaniem - im szybciej damy znać, tym dziewczyny będą mogły tak poprzestawiać plany, aby w tym dniu być. Również będzie można odłożyć pieniądze na ten dzień.  Jak to mówią - dla chcącego nic trudnego. I jeśli ktoś chce być w tym dniu i "świętować ostatnie chwile panieńskiej wolności" ze  swoją koleżanka - to z pewnością się pojawi.

2. GRUPA NA WHATSAPPIE  TO PODSTAWA 
Jeżeli organizujesz wieczór panieński, załóż wspólny czat na Whatsapp. To świetne miejsce na  poinformowanie zaproszonych o wydarzeniu oraz wymianę opinii, gdzie i kiedy ma się wieczór odbyć i dogadanie wszystkich szczegółów. 


3. WIECZOR PANIEŃSKI TO TANICH NIE NALEŻY
Niestety, wieczór panieński to nie jest tania impreza. Nawet bez atrakcji typu limuzyna,spa itp to  koszt może być spory. Dlatego też po to daje się wcześniej znać o takiej imprezie, aby można było  zacząć oszczędzać. Byłam na takim wieczorze, gdzie dziewczyny chciałby wszystko, łącznie z noclegiem, ale nie za więcej niż 80 zł.  

4. WIECZÓR PANIEŃSKI TO NIE WESELE. NIE TRZEBA ZAPRASZAĆ WSZYSTKICH.
Wieczór panieński to impreza, na którą nie trzeba zapraszać wszystkich koleżanek, kuzynek czy znajomych. To wydarzenie, na którym powinny pojawić się najbliższe dziewczyny dla Panny Młodej, w których towarzystwie czuje się swobodnie. Nie zapraszajmy nikogo, bo tak trzeba, czy tak wypada, bo potem mogą być przez to tylko same kłótnie. Usłyszałam kiedyś, że dziewczyna czuła się pokrzywdzona, bo została zaproszona na wesele, a na wieczór  panieński już nie. Sami już sobie odpowiedzcie,  co w takiej sytuacji można by było powiedzieć...

5 .  OPINIA PANNY MŁODEJ JEST NAJWAŻNIEJSZA
Jeżeli jesteś Świadkową i organizujesz wieczór panieński, pamiętaj, aby przed imprezą ustalić z Panną Młodą jej oczekiwania. To ona w tym dniu jest najważniejsza i to ona ma czuć się dobrze a nie  skrępowana i zapamiętać ten wieczór.  U mnie jedynym zaleceniem był brak striptizera  i dziewczyny jak najbardziej się do tego dostosowały ;)

6.WIECZÓR PANIEŃSKI=KŁÓTNIE
My kobiety już tak mamy, że wystarczy chwila, jedna iskierka i powstaje kłótnia. Z reguły  każdy wieczór panieński, na którym byłam, był powodem różnych kłótni- mniejszych lub większych. Czy to podczas jego przygotowań, czy tuż przed, czy w jego trakcie, zawsze powstawały jakieś konflikty.  Pamiętajmy jednak, żeby kłótnie odłożyć na bok i cieszyć się tym dniem wraz z Panną  Młodą ;)

 A czego Wy nauczyłyście się po wieczorach panieńskich?

8 komentarzy:

 1. Kobietom do kłótni trzeba tylko drugiej osoby :D nie byłam na żadnym panieńskim :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja jeszcze nigdy nie byłam na panieńskim :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem jak z tymi kłótniami, że mnie to omija ;) Przekażę córce, może kiedy wyjdzie za mąż ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak Cię omijają kłótnie to tylko pozazdrościć :) Jeśli córka będzie wychodzić za mąż to proszę jej życzyć dobrego nastawienia i nastroju a wszystko będzie dobrze :)

   Usuń
 4. Mój wieczór panieński uważam za najlepszy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to jest najważniejsze aby Panna Młoda była zadowolona ;)

   Usuń