sobota, 19 grudnia 2020

MÓJ AUTOPORTRET - JUTRO KOŃCZĘ 28 LAT !

 Co roku od momentu prowadzenia bloga pojawia się tutaj mój autoportret, który jest formą pamiętnika, w którym opisuję, jak się zmieniłam i jak się rozwijam. Jeśli macie ochotę poczytać to zapraszam Was serdecznie.


W tym roku kończę 28 lat! Dacie wiarę? W mojej głowie ciągle jest myśl, że mam tych lat znacznie mniej, ale kalendarza się nie oszuka. Ale do rzeczy:

Mam na imię Paulina i dzisiaj kończę 28 lat. Jestem kobietą, żoną, przyszłą mamą, córką, wnuczką i przyjaciółką. I mogłabym napisać dokładnie to samo, co rok temu - że potrafię docenić to, co mam, że nie jestem idealna, dobrze zorganizowana, uśmiechnięta i wesoła ze mnie dziewczyna. Bo to wszystko jest prawdą i nic w tej kwestii się nie zmieniło. Jednak ten rok był rokiem zupełnie innym od pozostałych. Świat stanął na głowie i dzięki temu zrozumiałam, że jeszcze bardziej warto cieszyć się z małych rzeczy, a marzeń nie warto odkładać na później. Zrozumiałam, że czasem trzeba odpuścić i na pewne sprawy nie mamy wpływu.

Boję się kolejnych lat, bo to co aktualnie dzieje się na świecie, mocno mnie przeraża. Przede wszystkim przeraża mnie to, co dzieje się w Polsce. W kraju, do którego tak mocno chciałam wrócić i plan na powrót jest już o krok…

I pomimo, że mam te obawy w sobie, to jestem szczęśliwa - wkrótce zostanę mamą ! I chociaż wiele osób mówi, że okres koronawirusa nie jest najlepszym momentem na zachodzenie w ciąże, to ja Wam powiem, że nie ma co tego odkładać. Nie odkładajcie swoich planów i marzeń na później, bo później może być tylko gorzej.


W ciągu ostatniego roku odkryłam również, że jestem typem osoby, która nie umie odpoczywać. Nawet mając dużo czasu wolnego, ja ciągle myślę co by tu zrobić, żeby jak najwięcej zrobić i nie marnować czasu. Odkryłam również fakt, że jestem silniejsza niż mi się wydawało, a także, że etapy w życiu, w jakich się znajdujemy, zmieniają postrzeganie świata i innych. 

Czuję się spełniona,  szczęśliwa i pełna pasji. Jestem zadowolona z tego, jak w tej chwili wygląda moje życie i będę dążyć do tego, żeby było jeszcze lepiej.

Ja w 2020 roku!


28 komentarzy:

 1. Zgadzam się z Tobą, że planów i marzeń nie powinno odkładać się na później :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, marzenia trzeba spełniać na bieżąco ;)

   Usuń
 2. Ooo to przedwczesne nieco wszystkiego najlepszego! :) Pamiętam podobny post rok temu, także szybko zleciało. Dobrze czytać, że jesteś zadowolona z miejsca w którym jesteś :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty to masz kochana dobrą pamięć, że takie rzeczy pamiętasz. Dziękuję za życzenia ;*

   Usuń
 3. Piękne i poruszający wpis. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje bycia przyszłą mamą <3
  Ten rok nie był łatwy dla nikogo. Świat się zatrzymał, każdego przeraża przyszłość, ale nie ma co zwlekać z realizacją marzeń. Świat stoi, ale my wszyscy musimy iść do przodu. Oby następny rok był jeszcze lepszy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję;) miejmy nadzieję, że kolejny rok będzie już tylko lepszy i tego nam życzę;)

   Usuń
 5. Wszystkiego najlepszego! Zgadzam się z Tobą, że nie ma co odkładać na później bo nigdy nie wiadomo, co będzie później :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Witaj ♡
  Piękny pomysł na wpis! Bardzo inspirująco :) Ten rok dla nikogo nie był łatwy. Jedyna pozytywna rzecz jaką mogę z niego wyciągnąć to to, że zrozumiałam, że słynne powiedzenie "gorzej już być nie może" jest trefne, bo jednak może być gorzej i doceniłam inne lata, które uważałam za kiepskie, nieudane i tak dalej.
  Oby ten przyszły rok był dla nas lepszy. Musi być :)
  Wszystkiego najlepszego, wszystkiego tego czego zapragniesz! <3
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za życzenia;) miejmy nadzieję, że kolejny rok będzie już tylko pasmem dobra i żeby zdrowie nam dopisywało.

   Usuń
 7. Pięknie napisane! Wszystkiego najlepszego z okazji Urodzin! Dużo, dużo szczęścia i spokoju, i byś za rok również mogła napisać, że jesteś zadowolona z tego, jak wygląda Twoje życie! <3 :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkiego najlepszego i dużo zdrówka dla Ciebie i maleństwa! Jest jak jest, ale musimy iść do przodu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję;) trzeba myśleć pozytywnie bo pozytywne myśli przyciągają dobro;) więc będzie dobrze 💪

   Usuń
 9. Happy Birthday darling
  My best wishes to you
  xx

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratuluję ciąży i składam spóźnione życzenia urodzinowe! <3

  OdpowiedzUsuń