sobota, 19 sierpnia 2017

MASKI W PŁACHCIE - jakie błędy popełniamy i jak ich uniknąć?

Maski w płachcie stały się hitem w ostatnim czasie -  nie tylko na polskim rynku. Śmiało można powiedzieć, że zdominowały zwykłe płynne maseczki. Doceniamy maski w płachcie głównie za wygodę, skuteczność i odprężenie, jakie dają. Niektóre maski swoimi śmiesznymi wzorami potrafią nam również poprawić humor. Aby jednak dobrze działały, trzeba je odpowiednio aplikować. Wydaje się oczywiste, jak nałożyć maskę w płachcie. Jednak w praktyce sporo osób nie do końca ma pojęcie, jak się z nimi obchodzić. Dziś podpowiem Wam, jak uniknąć błędów i wzmocnić działanie. Zapraszam do dalszej części wpisu.
BŁĘDY, KTÓRE POPEŁNIASZ PODCZAS APLIKACJI:

  • MAŁO DOKŁADNE OCZYSZCZANIE TWARZY

Tak samo jak w przypadku tradycyjnych maseczek - aby cera jak najbardziej skorzystała z maski, płachta musi być nałożona na oczyszczoną twarz
  •  NIESTARANNA APLIKACJA

Poprawna aplikacja maski jest bardzo ważna. Maska powinna dobrze przywierać do twarzy, dlatego najlepiej nakładać ją od czoła w dół, wygładzając ją przy tym. Otwory na oczy i usta, jeśli są za małe, możemy naciąć nożyczkami.
  • NIEUSUWANIE FOLII

Spora ilość masek zawiera folię ochronną, którą tuż przed aplikacją należy usunąć. Zostawiając ją, sprawiamy, że maska słabiej przylega do twarzy i mniej się trzyma. Folia ma na celu usztywnić maskę, która sama w sobie jest dość cienka, delikatna i podatna na uszkodzenia.
  • PRZEKRACZANIE CZASU APLIKACJI

Dłużej wcale nie znaczy lepiej. Kiedy maska zaczyna wysychać, wciąga nam wilgoć z twarzy i cały efekt idzie na marne. A chyba nie o to nam chodzi? Dlatego nie musimy trzymać się sztywno zaleceń producenta, a raczej kontrolować, aby nie doprowadzić do wyschnięcia płachty.


Jeśli jeszcze się nie zaprzyjaźniłyście z maskami w płachcie - czas najwyższy. Są szybkie, łatwe w użyciu i nie brudzą łazienki podczas ściągania. Jeśli nie będziecie popełniać wyżej wymienionych błędów, szybko ujrzycie na swojej cerze zadowalające efekty.

Dajcie znać, czy jesteście fankami tego typu maseczek i czy zdarzało Wam się popełnić któryś z błędów 😊 Możecie też napisać, jaka maska w płachcie jest Waszą ulubioną.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz