środa, 6 września 2017

Inspiracje książkowe

Dni stają się już coraz krótsze, więc to najlepszy moment na czytanie książek. W ostatnim czasie przewinęło się u mnie kilka ciekawych propozycji - podzielę się z Wami swoimi wrażeniami. Może i Wy skusicie się na którąś z książek... ;)

#DZIEWCZYNA, KTÓRĄ KOCHAŁEŚ

Jest to kolejna dobra książka pisarki Jojo Moyes. Autorka potrafi poruszyć w człowieku emocje i zmusić, aby doceniać swoje życie takim, jakie ma.
Książka opowiada o dziewczynie, która zamiast cieszyć się mężem i miłością do niego - zostaje nagle sama. Mieszka w pięknym domu, który zaprojektował jej zmarły mąż. Dom, którego nie jest w stanie opłacić, a komornik już czyha, aby jej go zabrać. Jedyną cenną rzeczą dla kobiety - jest portret młodej dziewczyny, który dostała w prezencie od męża. Jak się później okazuje - sprzedaż obrazu wystarczyłaby na spłatę domu. Kiedy ktoś chce jej go zabrać, Liv zaczyna walczyć o obraz, który może na nią ściągnąć jeszcze większe kłopoty finansowe. Fabułą prowadzona jest dwutorowo. Początki XX wieku oraz czasy współczesne. Ciągłe zwroty akcji, w których ciężko odgadnąć zakończenie. Świetna, zaskakująca i wzruszająca pozycja.
#CZTERY SEKUNDY DO STRACENIA

Cztery sekundy do stracenia autorki K.A Tucker to książka o miłości, zaufaniu, poświęceniu i trosce o drugiego człowieka. W książce znajdziemy dreszczyk emocji i trochę pikanterii. Poznajemy tu losy dziewczyny po przejściach oraz Cain - młodego właściciela klubu ze striptizem, który dba o swoich pracowników i im pomaga. Życie Caina zmienia się, gdy w klubie pojawia się Charlie - dziewczyna, która niesie za sobą tajemnicę. Tajemnicę, której ujawnienie mogłoby jej poważnie zagrozić. Między dwojgiem tych ludzi budzi się uczucie. Ale jak zakończy się ta historia? Przeczytajcie sami, bo jest to wciągająca i ciekawa książka.

#URODZIŁEŚ SIĘ BOGATY

Tutaj mamy do czynienia z zupełnie innym tematem książki niż wyżej przedstawione. W książce Bob Protector nie zmusza nikogo do ciężkiej pracy nad sobą czy do radykalnych zmian. Pokazuje, jak poukładać to, co mamy i docenić to, kim jesteśmy. Uczy, jak przyciągać to co dobre. Opowiada o wpływie myśli na nas i na nasze życie. Bardzo dobra książka, pomimo, że niektóre rzeczy są napisane zbyt ogólnie - bardzo mocno Wam ją polecam.
Czytałyście którąś z książek? A może macie do polecenia coś fajnego? Każda propozycja mile widziana.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz