czwartek, 13 grudnia 2018

Blogmas #13 / ZAKOCHAJ SIĘ W ŚWIĘTACH


Jestem maniakiem świątecznym, uwielbiam te wszystkie ozdoby, światełka, choinki. Cała atmosfera, śnieg, mróz i planowanie, co komu kupić pod choinkę, aby sprawić mu radość - ja po prostu to kocham.  Czy jest ktoś, kto nie lubi tego czasu? Jeśli jesteś taką osobą, dzisiaj podpowiem, jak zakochać się w świętach i poczuć ich magię 😉


Zdaje sobie sprawę, że w tym dorosłym świecie grudzień to intensywny czas. Nie ma się już tyle wolnego, co kiedyś. Święta to spory wydatek, więc pracujemy znacznie więcej, a na wigilijną kolację zaprosiłaś 10 osób i nie wiesz, kiedy znajdziesz czas aby te wszystkie dania  sama ugotować.  Jak w tym natłoku obowiązków poczuć magię świąt?

ZACZNIJ WCZEŚNIEJ
O prezentach warto zacząć myśleć wcześniej, a nie dopiero w grudniu. Jeśli słyszysz, że komuś coś się podoba lub coś chciałby dostać - warto to zapisać. Później nie trzeba w pośpiechu kupować czegoś na siłę. Wcześniejsze kupowanie prezentów w październiku/listopadzie ma swoje ogromne plusy. Nie trzeba męczyć się tłumem ludzi w galeriach i martwić, że czegoś nie znajdziemy.  Również część zakupów tzw. „suchych” - możemy kupić z wyprzedzeniem. Niektóre dania też można przygotować wcześniej i je zamrozić. To zdecydowanie ułatwi nam sprawę i nie będziemy mieć problemu, aby wyrobić się ze zrobieniem wszystkich dań.

WARTO CZASEM ODPUŚCIĆ
Co się stanie, jeśli okna nie będą umyte, a na stole nie znajdzie się 12 potraw? Myślę, że nawet nikt tego nie zauważy. Wy będziecie mniej zmęczeni, a brzuchy Wam za to podziękują. Pamiętajcie - nic na siłę, święta są dla Was, dla rodziny. Warto w tym dniu odetchnąć i cieszyć się rodzinną atmosferą.

ODPOCZNIJ
Jeśli wyjaśniliśmy sobie, że warto odpuścić mycie okien - jesteśmy w połowie drogi. Śmieci nie uciekną, a wy z pewnością znajdziecie czas dla siebie, aby się zrelaksować w tym świątecznym okresie. Masz ochotę na kąpiel  i samotny wieczór? Zrób to! Czasem warto sobie pozwolić na chwilę szaleństwa.

USIĄDŹ I ZASTANÓW SIĘ, CO SPRAWIA CI NAJWIĘKSZĄ RADOŚĆ
Wiem, że kiedy stajemy się dorośli - magia świąt gdzieś znika i myśli się o innych rzeczach. Polecam zamiast mycia tych nieszczęsnych okien zaprosić znajomych, pograć w gry albo obejrzeć po raz setny ten sam film. Masz ochotę ubrać choinkę na początku grudnia, zrób to!  To są Twoje święta, według Twojego pomysłu i nic cię nie ogranicza. Zrób to, co Cię uszczęśliwia, bądź jak dziecko w ten czas 😊

A Wy czujecie magię świąt?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz