poniedziałek, 4 lutego 2019

JAK ZORGANIZOWAĆ PRZEPROWADZKĘ? IDEALNE WSKAZÓWKI I RADY


Pomyślałam sobie, że skoro właśnie się przeprowadzamy i jestem na bieżąco z tym tematem, to podpowiem Wam, jak zorganizować przeprowadzkę i przy tym nie zwariować. Przeprowadzka nie musi być przekleństwem, jeśli tylko w miarę wcześnie i dobrze się za nią zabierzemy.15 WSKAZÓWEK I RAD, JAK ZORGANIZOWAĆ PRZEPROWADZKĘ

1.ZAPAMIĘTAJ! Przeprowadzka nie będzie idealna. Ale możesz ją sobie ułatwić.
2. Od momentu, kiedy zapadnie decyzja o przeprowadzce, każdego dnia pozbywaj się niepotrzebnych  rzeczy, a te, których nie używasz, a są w dobrym stanie - sprzedaj.
3. Wyjedz żywnościowe zapasy. Nie ma sensu wozić ze sobą kilogramów mrożonego mięsa, mrożonek, kilku kilogramów mąki, cukru czy makaronów.
4. Zorganizuj stertę kartonów. Nie ma sensu kupować kartonów stricte do przeprowadzek, bo to pieniądze wyrzucone w błoto. Możecie poprosić w sklepie spożywczym o odłożenie takich kartonów po towarze.
5. Aby ułatwić sobie noszenie kartonów podczas przeprowadzki, wytnij nożykiem otwory po bokach, aby przenoszenie stało się łatwiejsze.

6. Nie wyrzucaj starych gazet - okażą się niezastąpione podczas pakowania kubków i talerzy.
7. Ubrania, które wiszą na wieszakach - pakuj razem z nimi. Będzie to spore ułatwienie przy rozpakowywaniu.
8. Jeśli do transportu rozkręcacie meble, to wszystkie śrubki, kołki, kółka pakuj do osobnych woreczków, podpisując do czego są. Chyba nie chcesz, aby przy skręcaniu szafy okazało się, że brakuje najważniejszych elementów, scalających całą szafę.
9. Poskładane ubrania układaj i ciasno pakuj, bo istnieje duża szansa, że po otworzeniu kartonu lub walizki ubrania będą w idealnym stanie i przełożysz je bez problemu na półkę.
10. Pakuj po kolei - szafkami, pokojami i dokładnie opisuj kartony. Nigdy nie mieszaj w jednym kartonie rzeczy z dwóch różnych pomieszczeń.
11. Wszystkie kartony czy meble do przewiezienia układaj na zasadzie kuchnia- kuchnia, salon-salon.
12. Wnosząc kartony do nowego mieszkania, najlepiej jest je ustawiać w odpowiednich pomieszczeniach.
13. Jeśli meble przy transporcie były rozkręcane, to pierwszą rzeczą, jaką dobrze jest zrobić  w nowym mieszkaniu - to je skręcić.
14. Spakuj sobie osobną walizkę z rzeczami „do przetrwania”. Uwzględnij w niej: ubrania na zmianę, piżamę, szczoteczkę do zębów, pastę, szczotkę do włosów, plastry, gumki do włosów, laptop, ładowarki, portfel z gotówką, kosmetyczkę z make-upem. Przez dzień lub kilka nawet dni Wasze życie kręci się wokół tej walizki, bo reszta jest spakowana, więc dobrze jest zadbać o jej wyposażenie.
15. Miej pod ręką ścierkę, bo zanim zaczniesz się rozkładać rzeczy, trzeba wszystko przetrzeć chociaż z kurzu.

I to chyba te najważniejsze rady. Reszta już jakoś pójdzie. Jeśli masz jakieś pytania lub radę, którą warto dodać - koniecznie podziel się tym w komentarzu.

3 komentarze:

 1. Świetne, praktyczne rady! Szkoda, że nie trafiłam na podobny wpis przed ostatnią przeprowadzką która rozłożyła mnie na łopatki:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do następnej przeprowadzki rady będą jak znalazł 😁

   Usuń
 2. Fajny post, bardzo przydatne rady do następnej przeprowadzki :D

  OdpowiedzUsuń