poniedziałek, 11 maja 2020

JAK STAĆ SIĘ BARDZIEJ PRODUKTYWNYM ? NAWYKI, KTÓRE POMOGĄ CI JĄ ZWIĘKSZYĆ


Większość z nas podczas kwarantanny narzeka, że nic im się nie chce, że nie ma siły itp. I oczywiście to normalne, bo każdy miewa gorszy dzień.  Są jednak sposoby, aby stać się bardziej produktywnym i wystarczą dobre nastawienie oraz systematyczność, a zobaczycie, że Wasz dzień będzie bardziej produktywny niż dotychczas. Dzisiaj przedstawię Wam 5 moich sprawdzonych rad, które pomagają mi być bardziej efektywną i produktywną. Jeśli więc interesuje Was ta tematyka - zapraszam!JAK ZWIĘKSZYĆ PRODUKTYWNOŚĆ?

 • PLANOWANIE I SPISANIE LISTY ZADAŃ

Uważam, że aby być produktywnym, należy mieć plan działania. Spisując sobie listę działań na konkretny dzień lub tydzień (sami musicie ustalić, jak Wam będzie wygodniej), wiemy, co mamy zrobić i o niczym nie zapomnimy. Nie mając konkretnego planu działania, znajdziemy tysiąc wymówek, aby nie wziąć się za robotę. I tak pojawia się problem. Planować zadania możesz na kartce, w telefonie, kalendarzu, na komputerze. Tak jak tylko Tobie jest najwygodniej. Prędzej czy później znajdziesz swój najlepszy sposób.
 • USTALENIE PRIORYTETÓW

Skoro lista zadań już jest - warto skupić się na ustaleniu, co jest priorytetem. Zadania najpilniejsze i wymagające najwięcej czasu wykonuj w pierwszej kolejności. Pamiętaj, żeby określić  swoje cele przed rozpoczęciem pracy.  Ustalanie priorytetów jest powiązane ze skutecznym zarządzaniem czasem.  

 • WCZEŚNIEJSZE PORANKI

Moim zdaniem ten punkt bardzo wpływa na produktywność. Kiedy śpię za długo - później jestem mniej zorganizowana, przez co moja produktywność spada do minimum. Dlatego moją  dobrą radą jest, aby dzień zaczynać wcześniej – nie mówię tutaj o pobudce o 6 rano. Dla mnie taką optymalną godziną pobudki w dzień wolny  jest 8-8:30. Dzięki temu mój dzień jest dłuższy, mam więcej czasu na zrealizowanie określonych zadań i przede wszystkim więcej siły.
 • RUTYNA I REGULARNOŚĆ

Oczywiste jest chyba, że  jeśli będziemy robić coś każdego dnia - wyrobimy w sobie nawyki.  Więc jeśli początkowo nie radzimy sobie z planowaniem lub ze wczesnym wstawaniem, to jeśli będziemy robić to codziennie, stanie się to naszą rutyną i nie będziemy mieć z tym większych problemów.  I oczywiście rutyna i regularność dotyczy wszystkiego. Bez regularności nie osiągniemy wyników.
 • WYŁĄCZ TELEFON

Czy zdajesz sobie sprawę, że Twój telefon jest jednym z najczęstszych powodów utraty produktywności? Zatem jeśli masz ważne zadania do wykonania i chcesz się skupić i popracować w ciszy - wyłącz telefon. Wibracje, świecące ikonki czy przychodzące powiadomienia mogą skutecznie Cię  rozpraszać i wykonanie zadania zajmie Ci znacznie więcej czasu.


Tak prezentują się moje sprawdzone sposoby na bycie produktywnym. Przyznam się Wam, że mnie te sposoby sprawdzają się od kilku lat. Aktualnie pracuję znacznie mniej, ale kiedy mój tygodniowy grafik był bardzo napięty to listy zadań i priorytetowanie pozwalały mi na efektywne wykonywanie zadań w ciągu dnia i dzięki temu potrafiłam zaoszczędzić sporo czasu.Macie swoje sprawdzone sposoby na bycie produktywnym?
12 komentarzy:

 1. Bardzo lubię takie posty, bo mam małego hopla na temat produktywności i organizacji. W sumie wszystkie rady stosuję u siebie :) Chociaż ostatnio w sumie mniej, bo mam mniej obowiązków.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe porady :) Nie da się u mnie wyłączyć telefonu jak na nim głównie pracuję :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście to jest rada dla tych co mogą sobie pozwolić na wyłączenie telefonu , nie zawsze jest taka opcja ;)

   Usuń
 3. wrogiem numer 1 dla mojej produktywności jest właśnie mój telefon :P z tym mam niestety największy problem :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewne większość z nas ma problem właśnie z telefonem 😐To taki zabieracz czasu 🙈🙊

   Usuń
 4. No ja mam problem z tą produktywnością, szczególnie teraz, jak pracuję w domu. Zawsze coś mnie odciąga od zadań :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Praca w domu i produktywność to jednak czasem ciężko połączyć zwłaszcza jak tyle ciekawych rzeczy jest wtedy do zrobienia 😂

   Usuń
 5. Proste i trafne punkty. Też staram się z nich korzystać, najgorzej idzie mi niestety z ustaleniem priorytetów i odkładaniem telefonu..:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Co do pobudek, jeśli pracuję na etat, to wiele to nie zmieni, bo a pierwszą zmianę wstaję o 4 :D mi bardzo pomaga aplikacja Forest. Wtedy jestem mega produktywna ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O 4 rano !? Dla mnie to środek nocy 🙈 więc podziwiam,że dajesz radę wstać 😉 o aplikacji Forest nie słyszałam więc chętnie zajrzę o co z nią chodzi 😊

   Usuń