poniedziałek, 1 maja 2017

2 MIESIĄCE BEZ WYDAWANIA PIENIĘDZY czyli WYZWANIE- OSZCZĘDZANIE !


Nie od dzisiaj wiadomo, że jeśli publicznie podejmiemy wyzwanie i więcej ludzi to zobaczy - tym większa szansa na pozytywny wynik. Dwa miesiące bez wydawania pieniędzy wcale nie musi być takie trudne, prawda? O ile nie jest się małą zakupoholiczką :P Dlatego walcząc z moim zakupoholizmem, oraz w celu sprawdzenia siebie i zaoszczędzenia pieniążków, podejmuję wyzwanie, które sama sobie postawiłam. I  Was również zachęcam do tego wyzwania .NA CZYM POLEGAJĄ 2 MIESIĄCE BEZ WYDAWANIA PIENIĘDZY ?
Wyzwanie polega na przeznaczeniu pieniędzy tylko na niezbędne rzeczy. Jest to pojęcie dość względne, ponieważ każdy ma inne priorytety, ale poniżej przedstawię ogólną wersję tego, co powinno się znaleźć w której kategorii. W moim przypadku głównie chodzi o to, aby nie kupować żadnych ubrań, kosmetyków ani akcesoriów do domu.
JAK PRZETRWAĆ 2 MIESIĄCE BEZ WYDAWANIA PIENIĘDZY?Kilka podstawowych i ważnych rad :

 • główna zasada: zakaz odwiedzin galerii handlowych - wiadomo, że jak się już wejdzie, to zawsze coś się spodoba, a w szczególności podczas wyprzedaży! Dla świętego spokoju lepiej tam nie zaglądać.
 • zakupy jedzeniowe z listą - klapki na oczy i jedziesz: w koszyku lądują tylko rzeczy z listy. Zero skręcania w boczne uliczki, a już na pewno nie kierujemy się na dział z kosmetykami! Zdecydowany zakaz. 
 • unikanie pewnych stron online. Zakupy w sieci są przerażająco łatwe i szybko można się zapomnieć.
 • Ebay i Aliexpress - tam zdecydowanie nie zaglądamy, bo to zło dla naszej kieszeni ;P
 • PAMIĘTAJ O CELU!-  to jest najważniejszy punkt. Jeśli podejmujesz wyzwanie, bo chcesz pojechać na wymarzone wakacje lub  kupić nowego laptopa czy sofę to po co kupujesz kolejną bluzkę lub kolejny krem, który będzie i tak czekał w kolejce na użycie? Skup się! I pamiętaj o tym jest ważniejsze.
Powodzenia!
A może i wy weźmiecie udział w tym wyzwaniu? Dajcie znać w komentarzach ;)
Za 2 miesiące opowiem Wam, jak mi poszło i czy wszystkie zamierzone cele udało się zrealizować ;)

4 komentarze:

 1. O, to by mi się przydało! I jak mój chłopak byłby szczęśliwy, haha :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zapraszam do wyzwania 😉dzisiaj jest dobry dzień aby zacząć 😀

   Usuń
 2. Kochana Paulinko zaczynam razem z Tobą !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że podejmujesz ze mną to wyzwanie :)
   Powodzenia i wytrwałości ;)

   Usuń