środa, 28 czerwca 2017

BŁĘDY W PIELĘGNACJI WŁOSÓW

Często zdarza nam się popełnić włosowe grzeszki , ale też nie każdy zdaje sobie z nich sprawę  lub są też tacy (w tym po części i ja ) gdzie świadomie i z premedytacją popełniamy niektóre grzechy jeśli chodzi o włosy.W dalszej części wpisu opowiem czego lepiej nie robić swoim włosom.

#1 NIE MYJ WŁOSÓW W GORĄCEJ WODZIE
Wiele z nas , zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym pozwalamy sobie na płukanie włosów ciepłą wodą, które otwiera  łuski włosa , co  sprawia,  że włosy są spuszone , szorstkie i matowe.Najlepiej myć włosy w letniej wodzie z zimnym płukaniem na koniec.
 #2 NIE PROSTUJ/NIE KRĘĆ  WŁOSÓW NA MOKRO
Chyba nie muszę mówić, że stylizacja włosów na mokro są one bardziej podatne na nieodwracalne uszkodzenia.


#3 SPANIE Z MOKRĄ GŁOWĄ

Jak wspomniałam wyżej , włosy mokre lub wilgotne są najbardziej narażone na uszkodzenia. Mimo to ja dość często popełniam  ten błąd. Zmęczenie często bierze górę i po prostu brak mi sił na ich suszenie. Spanie z mokrą głową powoduje, że rano włosy wyglądają naprawdę fatalnie.
#4 SPANIE  Z ROZPUSZCZONYMI WŁOSAMI
Kolejny „łóżkowy” błąd to spanie z rozpuszczonymi włosami . Kiedy śpimy nasze włosy znajdują się wszędzie. Mogą zaplątać się pod kołdrę, poduszkę albo w naszych zębach. To wiąże się z ich łamaniem i naciąganiem więc najlepiej upiąć je w luźny warkocz lub kok na czubku głowy.


#5 CZESANIE WŁOSÓW PO PIANCE/LAKIERZE
Włosy pokryte pianką lub lakierem  podczas czesania można poważnie uszkodzić, po prostu je łamiąc. Produkty te zawierają w składzie wiele usztywniających substancji . A alkohol denat. działa przesuszająco na nasze włosy.
A co Wy uważacie za najgorsze błędy w pielęgnacji włosów? I jak często je popełniacie? A może udaje Wam się tych błędów  jednak nie popełniać?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz