poniedziałek, 9 października 2017

Jak dbać o pędzle?

Ostatnio poruszyłam temat niezbędnych pędzli dla początkujących (klik), a dzisiaj opowiem, jak dbać o pędzle, aby posłużyły nam na dłużej. No to lecimy z tematem!

Pędzle najlepiej przechowywać z dala od ciepła i wilgoci. Dobrze też, jeśli nie leżą na wierzchu i się nie kurzą (chociaż ciężko o fajny pojemnik z zamknięciem, który będzie się dobrze prezentował na toaletce). Nie polecam też trzymania pędzli w łazience, gdyż zmiana temperatury, jaka tam panuje - wpływa na kondycję włosia. W kwestii mycia pędzli zaleca się, aby te do produktów suchych (np. puder, bronzer, róż czy rozświetlacz) myć minimum raz w tygodniu. Nasza skóra wydziela w ciągu dnia sebum, które podczas użytku osadza się na włosiu pędzla, co prowadzi do wysypu krostek na naszej buzi. Pędzle, których używamy do płynnych produktów, tj. podkład, korektor, należy myć po każdym użyciu.


Jak myć pędzle? Należy najpierw zanurzyć włosie pędzla w letniej wodzie, a następnie pocierać o dłoń lub specjalną silikonową myjkę, która jest pokryta odrobiną szamponu, mydła lub olejku. Następnie należy wypłukać je pod bieżącą wodą.
Podczas mycia pędzli, zwracajcie uwagę, aby skuwka pędzla pozostała sucha, ponieważ w kontakcie z wodą zacznie się odklejać. A tego bardzo nie chcemy. Po umyciu pędzli warto odcisnąć nadmiar wody z włosia. Następnie pędzle rozkładamy na blacie tak, aby włosie wystawało poza jego blat. Tak przygotowane i umyte pędzle pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia.
Do suszenia pędzli pod żadnym pozorem nie używamy suszarki. Ciepła temperatura może spowodować rozklejenie się skuwki i doprowadzić do uszkodzenia włosia pędzla.Jakie są Wasze sposoby na dbanie o pędzle?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz