środa, 4 października 2017

PĘDZLE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Trudno odpowiedzieć jednoznacznie, jakie modele pędzli sprawdzą się dla początkujących, bo dobór narzędzi do makijażu to kwestia indywidualna. Pomyślałam, że pokażę Wam modele , których używam najczęściej i które sprawdzają się najlepiej. Większość pędzli nie jest oryginalna, a zamówiona na Aliexpress, ale uważam, że dla osoby, która używa pędzli tylko do własnych potrzeb będą równie dobre jak oryginały.
Moim zdaniem warto początkowo zamówić tańsze pędzle i upewnić się ,że dany model nam pasuje niż wydać od razu 250 zł na zestaw pędzli, z którego użyjemy np. tylko 3 modeli. Zapraszam do dalszej części posta, gdzie pokażę Wam, jakich konkretnych pędzli używam do poszczególnych partii twarzy.

Bez wątpienia, zaczynając przygodę z makijażem, warto mieć chodź kilka podstawowych pędzli, które ułatwią nam codzienny makijaż, a samo jego wykonanie będzie dla nas samą przyjemnością. Pewnie myślicie, że jako pierwszy polecę Wam pędzel typu flap-top do podkładu. Otóż nie uważam, że jest to niezbędny pędzel. Sama zrezygnowałam z tego pędzla na rzecz beauty blendera czy gąbeczki blend it. Gąbki nie dość, że sprawiają, że podkład wygląda bardziej naturalnie, to jeszcze są wielofunkcyjne. Za ich pomocą możecie również nałożyć puder, wklepać korektor pod oczy, a nawet nałożyć róż na policzki. Mimo, że gąbeczki to nie pędzel - uważam, że jest to produkt niezbędny.

Puchaty pędzel do pudru będzie pierwszym, który polecę. Jest to bardzo przydatny pędzel, zarówno do pudrów prasowanych, jak i tych sypkich. Najlepiej, aby był dość puchaty - wtedy w łatwy i szybki sposób zmatowimy naszą buzię pudrem.


Jeśli interesuje Was konturowanie twarzy - to pędzel do modelowania twarzy na pewno się Wam przyda. Polecam dwa modele: skośny lub zbity i ścięty na wprost. Ten pierwszy możecie używać zarówno do bronzera, jak i do różu.

 Jeśli chodzi o pędzle do twarzy na tym bym zakończyła. Teraz pokażę Wam niezbędne pędzle do oczu.

Pędzle do aplikacji cieni i do zaznaczania załamania - dla mnie ten na zdjęciu poniżej to najlepszy pędzel do oczu, jaki posiadam w całej mojej kolekcji. Precyzyjnie zaznacza załamanie powieki. Jego włosie jest delikatne, lekko zbite. Tym pędzelkiem jestem w stanie zrobić w zasadzie cały makijaż oka.


Do takiej naprawdę precyzyjnej aplikacji cieni świetnie sprawdzi się pędzelek Hakuro H78 - jest to taka dłuższa kuleczka. Super się sprawdzi do zewnętrznego, jak i wewnętrznego kącika oka. Jesteście nim również w stanie podkreślić załamanie powieki. Sam pędzel Hakuro został wykonany z włosia kozy. Jest odpowiednio gęsty i elastyczny.

Do przypudrowania korektora pod oczy polecam pędzelek kulkę, który zagruntuje korektor nawet bliżej wewnętrznego kącika oka.To już wszystkie niezbędne pędzle, które chciałam Wam polecić. Dlaczego nie polecam markowych pędzli? Ponieważ uważam, że te tańsze zamienniki (nie dotyczy Hakuro) reprezentują dobrą jakość za niską cenę i zdają egzamin celująco. 


Jakie pędzle są dla Was niezbędne? Potrzebujecie duży arsenał pędzli do wykonania makijażu czy może wystarcza Wam tylko kilka? Piszcie w komentarzach ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz