piątek, 2 lutego 2018

LIFEHACKS, CZYLI PRZYDATNE TRIKI I ROZWIĄZANIA, KTÓRE POWINNA ZNAĆ KAŻDA KOBIETA

Ile razy zdarzyło się Wam, że nowe buty obtarły Waszą stopę? A może ciągłym problemem jest tusz zbijający się w grudki? W dalszej części wpisu podzielę się z Wami kilkoma przydatnymi radami na tego typu problemy. Zapraszam!

1.       CO ZROBIĆ ABY SZTUCZNA BIŻUTERIA NIE CZARNIAŁA?
Zdarza się Wam kupić sztuczną biżuterię, która szybko robi się czarna? Jest na to sposób. Wystarczy pokryć ich niklowane części warstwą bezbarwnego lakieru do paznokci. Niewielkie ozdoby (np. zawieszki czy pierścionki) można pomalować całe.


2.       CO ZROBIĆ KIEDY TUSZ ZBIJA SIĘ W GRUDKI?
Jeśli po pomalowaniu rzęs tusz zbija się w grudki, włóż maskarę na kilka chwil do szklanki z gorącą wodą. Poza tym dokładnie umyj spiralkę do tuszu płynem do demakijażu oczu. Nalej go na jednorazową chusteczkę i przeciągnij w niej delikatnie szczoteczkę.

3.       SPOSÓB NA OBTARCIA
  Jeśli Twoje  nowe buty Cię obcierają - zamiast czekać na pojawienie się pęcherzy, potrzyj stopy  dezodorantem w sztyfcie. Sprawi to, że powierzchnia będzie gładsza, a but nie będzie obcierał stopy.
5.       JAK USUNĄĆ SIERŚĆ Z UBRAŃ BEZ ROLKI?
Jeśli nie macie typowej rolki do ubrań to świetnym sposobem jest owinięcie dłoni taśmą klejącą. Wystarczy przyłożyć dłoń z taśmą do „owłosionego” miejsca, a cała sierść i paproszki się do niej przykleją.

6.       JAK ZROBIĆ MATOWY LAKIER?
Jeśli chcesz, aby twój lakier był matowy wystarczy, że wymieszasz odrobinę lakieru ze skrobią kukurydzianą.Dajcie znać, czy pokazane przeze mnie rozwiązania są dla Was przydatne. A może macie jakieś sprawdzone triki, o których nie wspomniałam, a które pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz