wtorek, 8 maja 2018

9 NAJPOPULARNIEJSZYCH MITÓW URODOWYCH

Wydaje nam się, że na temat urody  wiemy już wszystko i że znamy mnóstwo przydatnych trików, które ułatwiają nam życie. Często jednak ślepo i trochę bezmyślnie wierzymy w niektóre rady, które w rzeczywistości nie mają większego sensu. Dzisiaj skupimy się na tych najpopularniejszych mitach kosmetycznych. Także zapraszam do dalszego czytania!


MIT 1: TŁUSTEJ CERY NIE MOŻNA NAWILŻAĆ, NALEŻY JĄ JAK NAJMOCNIEJ MATOWIĆ.
Właścicielki cery tłustej nie muszą nawilżać twarzy! Kompletna bzdura! Jeśli w Twojej łazience znajdują się tylko matujące kosmetyki to - działając w ten sposób - pozbywasz się nie tylko nadmiaru sebum, ale także naturalnego płaszcza ochronnego. Cera staje się więc sucha - dlatego też nawilżanie jest absolutnie niezbędne! Wybieraj po prostu kremy, które nie zawierają parafiny, silikonów i innych komedogennych składników.

MIT 2:MOŻESZ SPAĆ W MAKIJAŻU MINERALNYM
Naturalne, bezzapachowe, delikatne, idealne dla problematycznej skóry - właśnie takie są kosmetyki mineralne. I o ile  świetnie sprawdzają się w dzień, w żadnym wypadku nie powinny zostawać na Waszej skórze na noc, gdy śpicie. Łatwo uwierzyć w to, że skoro mają tak dobry wpływ na skórę, makijaż wykonany nimi nie zaszkodzi Waszej skórze. To nie prawda. Makijaż to makijaż i w żadnym wypadku nie powinnyście zostawiać go na swojej twarzy, kiedy kładziecie się spać.

MIT 3: WYBIERAJĄC KREM NALEŻY SUGEROWAĆ SIĘ PRZEDZIAŁEM WIEKOWYM NA ETYKIECIE
 Nasz wiek nie jest żadnym wyznacznikiem, to stan cery decyduje o tym, po jaki krem powinnyśmy sięgnąć. Nie bójmy się używać kremów przeciwzmarszczkowych, mimo młodego wieku. Zazwyczaj zadaniem kremu jest silne nawilżenie oraz spowolnienie powstawania niechcianych "załamań" na twarzy.

MIT 4: NAJLEPSZE DLA SKÓRY SĄ KOSMETYKI NATURALNE LUB ORGANICZNE 
 Nie zawsze! Nikt do tej pory nie stwierdził jednoznacznie, że organiczne produkty mają lepsze działanie niż te tradycyjne. Natura także może uczulać lub podrażniać, czasem nawet bardziej niż kosmetyki zawierające "chemię". Używanie takich kosmetyków może być wręcz niebezpieczne dla kogoś, kto nie przywiązuje wagi do terminów przydatności – ważność organicznych specyfików jest krótkotrwała, a użyte po terminie mogą mocno podrażnić skórę. Co więcej, niektóre takie kosmetyki produkuje się z owoców, a te mogą wywoływać alergie.

MIT 5: PODCINANIE  KOŃCÓWEK SPRAWIA, ŻE WŁOSY ROSNĄ SZYBCIEJ
Jeden z bardziej znanych mitów, który niewiele ma wspólnego z prawdą. Organizm  przecież nie rejestruje obcinania włosów, gdyż są one martwe. Regularne  podcinanie końcówek nadaje fryzurze zdrowszy wygląd, jednak nic poza tym.

MIT 6: CYTRYNA I SODA DZIAŁAJĄ NA  NASZE ZĘBY WYBIELAJĄCO
Wielki błąd! Kwas cytryny może spowodować przebarwienia, a nawet próchnicę, co zgodnie potwierdzają dentyści. Wprawdzie soda wybiela zęby, ale jednocześnie osłabia szkliwo, dlatego odradza się jej stosowanie.

 MIT 7 : KREM  BB ZAMIAST KREMU NAWILŻAJĄCEGO
Producenci oferuję liczne kremy BB, CC czy jeszcze inne, które mają nie tylko zapewnić makijaż, ale także pielęgnację. Pełnią funkcję nawilżającą i  wydawać by się mogło, że są  wręcz idealnymi. Mimo wszystko to  wciąż produkty do makijażu, które również potrzebują nawilżonej skóry. Nie należy odstawić kremów nawilżających, serum czy olejków. Szczególnie na noc, kiedy skóra może wykorzystać moc cennych składników odżywczych i nawilżających.


MIT 8 : DROŻSZE PRODUKTY SĄ LEPSZE
 Wiele z nas zakłada, że drogie produkty już ze względu na swoją cenę powinny być lepsze, niż te z niższej półki cenowej. Na szczęście, to nie cena świadczy o produkcie, a jego skład. I choć w sporej liczbie przypadków to się pokrywa, można znaleźć również bajecznie tanie produkty o rewelacyjnych właściwościach. Nie ma tu żadnej zasady.

 MIT 9: SŁOŃCE POMAGA LECZYĆ TRĄDZIK
Nic bardziej mylnego. Na początku rzeczywiście możemy zauważyć poprawę naszej skóry, natomiast później będzie produkować więcej sebum, co będzie skutkowało jeszcze większą ilością wyprysków. W efekcie długiego wystawiania cery trądzikowej na słońce zmiany mogą się nasilić.

Takich mitów istnieje znacznie więcej. Co Wy byście dopisały do tej listy?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz