czwartek, 14 października 2021

Jak poprawić sobie humor na jesień i zadbać o siebie

 Moim zdaniem jesień należy do najmniej przyjemnych pór roku – dni są coraz krótsze, zimniejsze i bardzo często pada, a aura jest mocno nieprzyjemna. Często zdarza się osłabienie organizmu i spadek formy. Sama ostatnio miałam gorszy czas i postanowiłam zadbać o swoją formę psychiczną - postawić na swoje pasje i czas dla siebie. Jeśli interesuje Was taka tematyka to serdecznie zapraszam! 

 


1.      Zrób maseczkę

Często stanie przed lustrem i dbanie o swoją skórę może być odbierane jako tzw. pindrzenie si . Ale w zabieganym świecie, gdzie czas płynie coraz szybciej, a obowiązki tylko rosną i nas przytłaczają - warto znaleźć te 30 minut, aby zrobić maseczkę, domowe spa i i się po prostu zrelaksować. Nie wiem jak Was, ale mnie taki wieczorny rytuał pielęgnacyjny bardzo odpręża i dodaje energii.


2.      Zatop się w lekturze

Dobra książka i chwila na kanapie to idealny czas na zregenerowanie sił i miły wypoczynek. Warto czasem odpuścić domowe obowiązki i zatopić się w ulubionej lekturze. 

3.      Poćwicz, bo przecież ruch to zdrowie

Deszcz, wiatr i ciemność na zewnątrz  nie zachęcają do ruchu na świeżym powietrzu. Jednak warto pamiętać iż aktywność fizyczna wywołuje endorfiny i jest kluczowa dla dobrego nastroju oraz samopoczucia. Jeśli więc nie masz ochoty na siłownię czy ruch na świeżym powietrzu, poćwicz w zaciszu domowym – mnóstwo takich ćwiczeń znajdziesz na YouTube! Znajdź czas na swoje hobby. 


4.      Kup coś tylko dla siebie

Zrób sobie prezent - bez okazji, taki tylko dla Ciebie! I nie chodzi mi tu o coś do domu czy „wspólnego dobra” rodziny. To ma być tylko dla Ciebie! Może nowe kolczyki, łańcuszek albo lokówka, która jest na twojej liście od dawna? 

5.      Generalne porządki

Możecie mi wierzyć lub nie ale porządki zawsze wprowadzają mnie w lepszy humor. A może akurat odkryjemy w szafie dawno zapomnianą sukienkę, w której czułyśmy się jak milion dolców  - kto wie 😊

 


A jak Wy poprawiacie sobie nastrój jesienią?

 

 

 


4 komentarze:

 1. Też nie lubię jesieni. Bardzo dobry wpis, staram się tak robić :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z wszystkimi punktami, stosuję je od dawna i Faktycznie człowiek czuje się lepiej:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja bardzo lubię robić porządki i dekorować mieszkanie na okres jesieni. Po czym, siadać w fotelu pod kocykiem z ciepłą herbatką w towarzystwie dobrej książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Korzystam ze wszystkich wypisanych przez Ciebie sposobów. Lubię też posłuchać muzyki. <3

  OdpowiedzUsuń